Beijing Cheng-cheng Weiye ultrasonik S & T Co, Ltd

Satış & Destek
Teklif isteği
Select Language
English
French
German
Italian
Russian
Spanish
Portuguese
Dutch
Greek
Japanese
Korean
Hindi
Turkish
Indonesian
Vietnamese
Thai
Polish
Ana sayfaÜrünlerPiezo Seramik Eleman

Küçük Şekil Piezo Seramik Elemanı 10x5x2 Halka P4 / P8 / P5 Malzemeler

Küçük Şekil Piezo Seramik Elemanı 10x5x2 Halka P4 / P8 / P5 Malzemeler

Büyük resim : Küçük Şekil Piezo Seramik Elemanı 10x5x2 Halka P4 / P8 / P5 Malzemeler

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: CN
Marka adı: CCWY
Sertifika: RoSH

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 20 ~ 50
Ambalaj bilgileri: Normal ambalaj
Teslim süresi: 30 GÜN
Yetenek temini: 1000PCS + aylık
Detaylı ürün tanımı

Küçük şekil piezo seramik 10x5x2 halka P4 veya P8 veya P5 Malzemeler

Piezoelektrik seramik malzemeler elektromekanik transdüserlerdir: Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürebilirler veya tersi de olabilirler. Piezoelektrik seramik malzeme, yüksek güçlü ultrasonik uygulamalar için sensörler, aktüatörler, gaz ateşleme ve güç transdüserlerinde kullanılmaktadır.

Piezoelektrik seramik Malzeme, basınç ve ivme gibi mekanik parametreleri elektriksel parametrelere dönüştürmek veya tersine elektrik sinyallerini mekanik harekete veya titreşime dönüştürmek için kullanılır.

Sensörlerde kuvvet, basınç ve ivmelenmelerin elektrik sinyallerine dönüştürülmesini ve sonik ve ultrasonik dönüştürücülerde elektrik gerilimlerini titreşimlere veya deformasyonlara dönüştürmeyi mümkün kılarlar.

FRQ

FİZİK CEVAPLARI

1. Piezoelektrikliğin varlığından mı?

Bazı atomik kafes yapılarında atomlardan oluşan rhomboid veya kübik şekilli bir kafes olan temel birim bulunmaktadır. Hücrenin içinde, kafes, çok sayıda kuantum pozisyon durumuna sahip olan tek bir yarı-hareketli iyonun tutulmasından sorumludur. Elektrik alanı uygulayarak veya kafesi (uygulanan gerilme) bozarak, iyonlar sonrası durum, sonuç olarak değişecektir. İç elektrik alanın mekanik gerilimlerden kayması ya da dönüşümü, kafes ve merkezi iyon arasındaki bağlantı ile sağlanır.

2. Piezoseramik malzemelerde polisaj ve depolma nasıl yapılır? Açıklanmak?

Piezoseramikler, rastgele yönelimli mikro-dipollerin uygun formülasyonlarında hizalanması için bir zamanlar yüksek elektrik alanından geçmelidir, zira kimyasal bileşim sadece seramiklerin piezoelektrik özelliklerinden sorumlu değildir. Bu, yüksek voltajın uygulanmasından kaynaklanan hizalama nedeniyle “poling” olarak adlandırılır. Denenirse elektrik alanın zıt yönde uygulanması nedeniyle mikro-dipoller üzerinde “yerinden oynatma stresi” uygulanır. Düşük seviyeli alan uygulandığında, polarizasyonda sadece geçici bir değişiklik vardır, çünkü bu, geri çekilmeden geri döner. Ayrıca, orta alanların uygulandığı zaman, kısmen kısmi özellik kaybıyla birlikte polarizasyonun degradasyonu söz konusudur. Yüksek alanlar uygulanırsa, ters yönde polarizasyon sonuçlanacaktır.

3. Piezoseramik aktüatörleri kriyojenik sıcaklıklarda kullanma imkanı var mıdır?

Cevap Evet. Aşağıdan Kelvin derecesine kadar, allpiezo aktüatörler, karşı-sezgisel görünebilse de çalışmaya devam eder. Elektrik alanları hiç sıcaklıkla değiştirilemediğinden ve atomik elektrik alanları piezoelektrik etkinin temelini oluşturduğundan, en sık görülen piezoseramikler sıcaklık düşüşleri olarak piezo kuplajı nedeniyle azalmaktadır. En önemlisi, çoğu malzemenin hareketi, sıvı helyum sıcaklıklarında odada ölçülenin yaklaşık yedisine düşer.

PIEZO TEKNOLOJİSİ CEVAPLARI

1. Piezoseramik ile titreşimi ortadan kaldırma süreci nedir?

Titreşim iptal işlemi, iki piezoseramik tabakanın nesnenin dış yüzeyine tutturulmasıyla sağlanabilir. İstenmeyen bükülmenin kontrol edilmesi gereken noktaya (bir kirişte) yakın olmalıdırlar. İlk tabaka yüzeydeki gerilimi ölçmek için kullanılır. Bir gerilim sensöründen gelen veriler akıllı kutuya konur. Bu gadget, sonuç olarak, ikinci tabakayı tahrik eden güç amplifikatörünü kontrol eder. Sonuç olarak, ikinci tabakadan mekanik olarak indüklenen hareket, diğer titreşimlere karşı gelen yapıya titreşimler üretir.

2. Piezo teknolojisinin gelecekte manyetik teknolojinin yerini alması ihtimali var mı?

Manyetik teknolojiyi değiştiren Piezo teknolojisinin imkanı mümkün değildir. Manyetik teknoloji, fiziksel temas olmaksızın güce dayanır. Öte yandan, Piezo teknolojisi, yalnızca vücuttan doğrudan temasa sahip olan kuvvetlerden elde edilir. Örneğin, Piezo aktüatörleri, tüm solenoidleri eski haline getirme kabiliyetine sahiptir. Bununla birlikte, daha ağırdırlar, bu yüzden, Piezo teknolojisi nedeniyle manyetik teknolojinin unutulmaya başlaması oldukça olasıdır. Piezo aktüatörlerinin ana ilgisi, solenoidlerin daha az güçle çalışabilmeleridir.

Beijing Cheng-cheng Weiye Ultrasonic Science & Technology Co.,Ltd

İlgili kişi: Mrs. ChengLihong

Tel:86-10-63818120-8003

Faks:86-10-51112989

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

(0 / 3000)
Copyright © 2014 - 2019 ultrasoniccleaning-transducer.com. All rights reserved.