Beijing Cheng-cheng Weiye ultrasonik S & T Co, Ltd

Satış & Destek
Teklif isteği
Select Language
English
French
German
Italian
Russian
Spanish
Portuguese
Dutch
Greek
Japanese
Korean
Hindi
Turkish
Indonesian
Vietnamese
Thai
Polish
Ana sayfaÜrünlerPiezo Seramik Eleman

Dikdörtgen Piezoelektrik Seramik Malzemeler Beyaz Renk Silindir Yuvarlak Yüzük

Dikdörtgen Piezoelektrik Seramik Malzemeler Beyaz Renk Silindir Yuvarlak Yüzük

Büyük resim : Dikdörtgen Piezoelektrik Seramik Malzemeler Beyaz Renk Silindir Yuvarlak Yüzük

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: CN
Marka adı: CCWY
Sertifika: RoSH

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 20 ~ 50
Ambalaj bilgileri: Normal ambalaj
Teslim süresi: 30 GÜN
Yetenek temini: 1000PCS + aylık
Detaylı ürün tanımı
renk: Beyaz Adı: Piezoelektrik Seramik Malzemeler
Avantajı: Yüksek korozyona dayanıklı 2 avantaj: Uzun iş hayatı
Vurgulamak:

piezoseramikli malzemeler

,

piezo malzemesi

Piezoelektrik Dikdörtgen Piezo Seramik Eleman Silindir Yuvarlak Yüzük

Piezoelektrik seramik Malzeme, basınç ve ivme gibi mekanik parametreleri elektriksel parametrelere dönüştürmek veya tersine elektrik sinyallerini mekanik harekete veya titreşime dönüştürmek için kullanılır.

Sensörlerde kuvvet, basınç ve ivmelenmelerin elektrik sinyallerine dönüştürülmesini ve sonik ve ultrasonik dönüştürücülerde elektrik gerilimlerini titreşimlere veya deformasyonlara dönüştürmeyi mümkün kılarlar.

Piezo Silindirleri (Tüpler)


Piezoelektrik Ultrasonik Hava Transdüserleri
Ultrasonik ses, su sesi altında

Halka piezoelektrik seramik dönüştürücü, hidrofon, sualtı sensörü, sonar vb. İçin yaygın olarak kullanılır.

Müşterinin isteği doğrultusunda daha özel piezoelektrik seramik yapılabilir.

Ekibimiz size profesyonel piezoelektrik teknolojisi sağlayacaktır.

1. Yüksek Korozyon Dirençli, Uzun çalışma ömrü
2. diskler, silindir, halka, tüp içerir

FİZİK CEVAPLARI

1. Piezoelektrikliğin varlığından mı?

Bazı atomik kafes yapılarında atomlardan oluşan rhomboid veya kübik şekilli bir kafes olan temel birim bulunmaktadır. Hücrenin içinde, kafes, çok sayıda kuantum pozisyon durumuna sahip olan tek bir yarı-hareketli iyonun tutulmasından sorumludur. Elektrik alanı uygulayarak veya kafesi (uygulanan gerilme) bozarak, iyonlar sonrası durum, sonuç olarak değişecektir. İç elektrik alanın mekanik gerilimlerden kayması ya da dönüşümü, kafes ve merkezi iyon arasındaki bağlantı ile sağlanır.

2. Piezoseramik malzemelerde polisaj ve depolma nasıl yapılır? Açıklanmak?

Piezoseramikler, rastgele yönelimli mikro-dipollerin uygun formülasyonlarında hizalanması için bir zamanlar yüksek elektrik alanından geçmelidir, zira kimyasal bileşim sadece seramiklerin piezoelektrik özelliklerinden sorumlu değildir. Bu, yüksek voltajın uygulanmasından kaynaklanan hizalama nedeniyle “poling” olarak adlandırılır. Denenirse elektrik alanın zıt yönde uygulanması nedeniyle mikro-dipoller üzerinde “yerinden oynatma stresi” uygulanır. Düşük seviyeli alan uygulandığında, polarizasyonda sadece geçici bir değişiklik vardır, çünkü bu, geri çekilmeden geri döner. Ayrıca, orta alanların uygulandığı zaman, kısmen kısmi özellik kaybıyla birlikte polarizasyonun degradasyonu söz konusudur. Yüksek alanlar uygulanırsa, ters yönde polarizasyon sonuçlanacaktır.

3. Piezoseramik aktüatörleri kriyojenik sıcaklıklarda kullanma imkanı var mıdır?

Cevap Evet. Aşağıdan Kelvin derecesine kadar, allpiezo aktüatörler, karşı-sezgisel görünebilse de çalışmaya devam eder. Elektrik alanları hiç sıcaklıkla değiştirilemediğinden ve atomik elektrik alanları piezoelektrik etkinin temelini oluşturduğundan, en sık görülen piezoseramikler sıcaklık düşüşleri olarak piezo kuplajı nedeniyle azalmaktadır. En önemlisi, çoğu malzemenin hareketi, sıvı helyum sıcaklıklarında odada ölçülenin yaklaşık yedisine düşer.

İŞLETME VE HAZIRLIK CEVAPLARI

1. bir sheetofpiezoceramic istenen boyutlarda kesmek süreci nedir?

Seramik kesmek için özel bir elmas testeresi kullanılır. Düz bir kenar veya bir tıraş bıçağı kullanılarak, küçük kops parçaları piezoseramik tabaka stokundan kontrollü kopma yapmak ve piezo yüzeyini elde etmek için kesilebilir. Bu yöntem, pratikte bile tekrarlanan kesikler veya düz kenarlı parçalar sağlar. Bu bir zamanlar kendini seçmesi gereken bir şeydir.

2. Piezoseramiklerin farklı yapılara bağlanma süreci nedir?

Birçok uygulamada, iki bölüm epoksiler ve Siyanoakrilat büyük yardım göstermiştir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için, bodrum gereksinimlerini bir uzmana veya bu malzemelerin imalatçısına başvurmakla açıklamalıdır. Faaliyetler şunları içerir:

  1. Birleştirilecek metal yüzeyler
  2. Çalışma sıcaklığı
  3. Olağandışı kayma gerilmesi gereksinimleri

3. Piezoseramik tabakalara gerçekten kırılgan olan herhangi bir gerçek var mı?

Tek parça piezoseramik işlem yaparken çok kırılgan olduklarından dikkatli olunmalıdır. Düşürülürse kırılırlar ve iki piezo yaprağı birbirine bağlamak için bir metal şim uygulandığında, piezo levhalar çoğu standart bükme elemanı gibi hasar görmeden düşecek kadar sağlam dönerler.

4. Aşağıya eklenen piezoseramikit üzerinde elektriksel temas kurma süreci nedir?

Piezo kısmı ve metal substrat arasında en etkili teknik iletken bir bağ oluşturmaktır. Bir elektrik kablosu, özellikle substrat plastik veya cam olduğunda, elektriksel kurşun, alt tabakaya bağlanırken, piezoseramik tabakanın dış tarafına bağlanır. Seramik aşağı yönde bir konumda lehimlenmesi için bir tel gereklidir. Piezo tabakanın alt tabakaya giydirilmesi sırasında telin sabit bir 'çıkıntı', 'çanak', 'kesik' kullanılması gerekir.

5. elektrot kaldırılması

Elektrot, kumlama, lazer ablat, kimyasal olarak aşındırma ve zımparalama gibi birkaç yöntemle çıkarılabilir.

UYGULAMA CEVAP

1.Apiezoseramik tabakanın frekans sınırı ve bazı özellikleri?

Genellikle, uygulamaların frekans sınırları, dönüştürücü tasarımı ve boyut ve şekli ile ilgili rezonanslar aracılığıyla belirlenir. Piezoseramik bir tabaka için, iç frekansın sınırı yoktur. 2,85 ″ kare, 0,0075 ″ kalınlıktaki bir PSI-5A malzeme tabakası, mahallede yaklaşık 14 KHz ve 13 MHz kalınlık modlu titreşim düzlemsel genişleme moduna sahiptir. Ultrasonik frekanslar sırasında büyük yüzey alanı parçalarında ciddi akım elde edildiğinde elektrotların dirençli ısınması gibi sınırlayıcı faktörler ortaya çıkabilir.

2. Piezo dönüştürücülere statik ve dinamik kuvvet sensörleri olarak kullanılan herhangi bir gerçek var mı?

Şarj sızıntısı nedeniyle Piezo transdüserleri statik güç ölçümleri için kullanılamaz. Geçici kuvvet ölçümleri için sadece 0,1 saniye süreyle başarıyla uygulanabilirler.

3. Piezoelektrik malzemenin beklenen ömrü?

Henüz “yorgunluk yaşamını” belirleyebilecek bir test bulunmamaktadır. Tesisimiz 1982'den beri operasyonel bir piezo fanına sahiptir. Bu tür hesaplamalar gerilimleri ve montajı içermelidir.

4. sıcaklık effectpiezoceramic dönüştürücüler nasıl?

Piezoseramiklerin piroelektrik özellikleri, sıcaklık değişimlerine bağlı olarak herhangi bir piezo dönüştürücü elektrottan voltajın görülmesinden sorumludur. Piezoseramiklerin neredeyse her bir özelliği sıcaklıktan etkilenir. Bununla ilgili genel bir yol yoktur. Denemenize ve hesaplamalarınıza göre, bağımlılık bu bağlamda ele alınmalıdır.

PIEZO TEKNOLOJİSİ CEVAPLARI

1. Piezoseramik ile titreşimi ortadan kaldırma süreci nedir?

Titreşim iptal işlemi, iki piezoseramik tabakanın nesnenin dış yüzeyine tutturulmasıyla sağlanabilir. İstenmeyen bükülmenin kontrol edilmesi gereken noktaya (bir kirişte) yakın olmalıdırlar. İlk tabaka yüzeydeki gerilimi ölçmek için kullanılır. Bir gerilim sensöründen gelen veriler akıllı kutuya konur. Bu gadget, sonuç olarak, ikinci tabakayı tahrik eden güç amplifikatörünü kontrol eder. Sonuç olarak, ikinci tabakadan mekanik olarak indüklenen hareket, diğer titreşimlere karşı gelen yapıya titreşimler üretir.

2. Piezo teknolojisinin gelecekte manyetik teknolojinin yerini alması ihtimali var mı?

Manyetik teknolojiyi değiştiren Piezo teknolojisinin imkanı mümkün değildir. Manyetik teknoloji, fiziksel temas olmaksızın güce dayanır. Öte yandan, Piezo teknolojisi, yalnızca vücuttan doğrudan temasa sahip olan kuvvetlerden elde edilir. Örneğin, Piezo aktüatörleri, tüm solenoidleri eski haline getirme kabiliyetine sahiptir. Bununla birlikte, daha ağırdırlar, bu yüzden Piezo teknolojisi sayesinde manyetik teknolojinin unutulmayacak kadar yüksek olduğu unutulmamalıdır. Piezo aktüatörlerinin ana ilgisi, solenoidlerin daha az güçle çalışabilmeleridir.

Şirket tanıtımı:

1999 yılında kurulan Pekin Cheng-cheng Weiye Bilim ve Teknoloji Co, Ltd ultrasonik transdüserler, ultrasonik ekipman ve piezoelektrik seramik profesyonel bir üreticisidir.

Özellikle 2004 yılında, ultrasonik boru şekilli dönüştürücü ekipmanımızı, boru hattı ve vakumlu temizlemenin getirdiği aşırı rahatsızlığı kolay bir işe dönüştüren yeni bir ürün olarak araştırdık ve geliştirdik. Bu ürün, çeşitli kimyasal prosedürler için damıtma, karışım ve değirmende yaygın olarak kullanılmaktadır ve müşterilerimizden çok övgü almıştır.

Ödeme:

Paypal veya T / T, western union vb kabul ediyoruz

Nakliye:

Normalde miktarınız çok fazla değilse, Fedex ekspres ekonomi ile gönderilir. Veya deniz veya diğer ekspres tarafından talep ettiğiniz gibi, miktarınıza göre.

sertifikasyon:

CE, ISO9001, ROSH

Beijing Cheng-cheng Weiye Ultrasonic Science & Technology Co.,Ltd

İlgili kişi: Mrs. ChengLihong

Tel:86-10-63818120-8003

Faks:86-10-51112989

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

(0 / 3000)
Copyright © 2014 - 2020 ultrasoniccleaning-transducer.com. All rights reserved.