Piezoelektrik Seramik Silindirler Piezo Seramik Elemanlar Mekanik Titreşim Ekipmanlarında
20 ~ 50
MOQ
Piezoelectric Ceramic Cylinders Piezo Ceramic Element In Mechanical Vibration Equipment
Özellikleri Fotoğraf Galerisi Ürün Açıklaması Fiyat talebi
Özellikleri
Temel bilgiler
Menşe yeri: CN
Marka adı: CCWY
Sertifika: RoSH
Vurgulamak:

piezoseramikli malzemeler

,

PZT piezoelektrik

Ödeme & teslimat koşulları
Ambalaj bilgileri: Normal ambalaj
Teslim süresi: 30 GÜN
Yetenek temini: 1000PCS + aylık
Teknik Özellikler
Ürün Açıklaması

Piezoelektrik Seramik Silindirler Piezo Seramik Elemanlar Mekanik Titreşim Ekipmanlarında


Piezoelektrik seramik malzeme mekanik hareketi ya da titreşim içine elektrik sinyalleri dönüştürmek için, tersine, elektriksel parametrelerin içine, basınç ve ivme gibi mekanik parametreleri dönüştürmek için kullanılan ya da vardır.

Sensörlerde güçleri, basınçları ve ivmelenmeleri elektrik sinyallerine ve sonik ve ultrasonik transdüserlere elektrik voltajlarını titreşimlere veya deformasyonlara dönüştürmeye olanak sağlarlar.


Piezo Silindirler (Tüpler)
Piezoelektrik Ultrasonik Hava Dönüştürücüleri
Ultrasonik ses, su altı sesi altında

Ring piezoelektrik seramik transdüser, su altı sensörü, sonar vb.
Müşterinin isteği doğrultusunda daha özel piezoelektrik seramik yapılabilir.
Ekibimiz size profesyonel piezoelektrik teknolojisi sağlayacaktır.

1. Yüksek Korozyona Direnç, Uzun çalışma ömrü
2. Diskler, Silindir, Halka, Boru Dahil

FİZİK CEVAPLARI

1. Piezoenzimliliğin sebebi nedir?
Atomlardan oluşan bir rhomboid veya kübik kafes olan temel birim, bazı atom kafes yapılarında mevcuttur. Hücrenin içinde kafes, sayısız kuantum konumlu durumlara sahip tek yarı hareketli iyon tutmaktan sorumludur. Elektrik alanı uygulayarak veya kafesin (uygulanan gerginlik) çarpıtılmasıyla, iyon post state durumu değişecektir. Mekanik gerilme iç elektron alan kaymalarına temel veya dönüşüm, kafes ile merkezi iyon arasındaki kuplajla sağlanmaktadır.

2. Piezoseramik malzemelerde poling ve depoling nasıl yapılabilir? Açıklansın mı?
Psikoseramikler, rasgele yönlendirilmiş mikro-dipollerin doğru formülasyonlarında hizalanması için bir süre yüksek elektrik alanından geçmelidirler, çünkü kimyasal bileşim sadece seramiklerin piezoelektrik özelliklerinden sorumlu değildir. Buna, yüksek voltaj uygulamasından kaynaklanan hizalama nedeniyle "poling" denir. Denendiğinde ters yöndeki elektrik alanının uygulanmasına bağlı olarak mikro-dipollere bir "kayma stres" uygulanır. Alçak seviye alanı uygulanırsa, kaldırmada geri döndüğünden polarizasyonda geçici bir değişiklik olur. Orta alanlar uygulandığında kutuplaşmanın kısmen degradasyonu ve kısmi mülk kaybı vardır. Yüksek alanlar uygulanırsa zıt yönde kutuplaşma oluşur.

3. Kriyojenik sıcaklıklarda piezo-seramik aktüatörler kullanma ihtimali var mı?
Cevap Evet. Alçak dereceden Kelvin'e kadar allpiezo aktüatörler, karşıt sezgisel görünse bile işlevlerini sürdürürler. Elektrik alanları sıcaklıkla hiç değiştirilemez ve atomlar arası elektrik alanları piezoelektrik etkinin temelini oluşturduğundan, en yaygın piezo-seramik, sıcaklık düştükçe piezo kuplaj nedeniyle azalır. En önemlisi, çoğu materyalin hareketi, oda içinde sıvı helyum sıcaklıklarında ölçülen hareketin yedinci derecesine düşer.

KULLANMA VE HAZIRLIK CEVAPLARI
1.Patozipezoseramiyi arzu edilen boyutlara kadar kesme işlemi nedir?
Seramik kesiminde özel bir elmas testere kullanılır. Bir düz kenar veya tıraş âleti kullanarak kontrollü kopma ve piezo yüzeyi skorlamak için küçük prototip parçalar piezo-seramik levha stokundan kesilebilir. Bu yöntem, pratikte bile tekrarlanan kesikler veya düz kenarlı parçalar verir. Bu, bir zamanlar kendisini seçmesi gereken bir şey.

2. Piezokaramik'in farklı yapılara bağlanma süreci nedir?
Birçok uygulamada, iki parçalı epoksiler ve Cyanoacrylate çok yardımcı olduğunu göstermiştir. Daha iyi sonuçlar elde etmek için onun uzmanlık gereksinimlerini bir uzmana açıklaması veya bu materyallerin üreticisine başvurması gerekir. Operasyonlar şunları içerir:

  1. Birleştirilecek metal yüzeyler
  2. Çalışma sıcaklığı
  3. Olağandışı makaslama gerilmesi gereklilikleri

3.Presorseramik tabakaların gerçekten kırılgan olabileceği konusunda herhangi bir gerçek var mı?
Tek parça piezo-seramik çok kırılgan olduğu için dikkatli olunmalıdır. Düşülürlerse parçalanırlar ve iki piezo levhanın birbirine yapışması için bir metal gömlek uygulandığında, piezo levhalar çoğu standart bükme elemanı gibi zarar görmeden düşebilecek kadar sağlamlaşırlar.

4. Piezoseramidid aşağıya takılı elektriksel temas süreci nedir?
Piezo kısmı ile metal alt tabaka arasında en etkin teknik iletken bir bağ yaratmaktır. Bir elektrik kablosu piezoseramik levhanın dış tarafına bağlanırken, elektrik iletkeni özellikle alt tabaka plastik veya cam olduğunda alt tabakaya bağlanır. Seramiğin dezavantajı olan bir konumda lehimlenecek bir tel gereklidir. Piezo tabakanın alt tabakaya yapıştırılması sırasında, telin yerini alabilmesi için tutarlı bir 'çıkıntı', 'çanak', 'kesik' kullanılmalıdır.

5. Elektrodun çıkarılması
Elektrot, kumlama, lazer kesme, kimyasal olarak oyma ve kumlama gibi birkaç yöntemle çıkarılabilir

BAŞVURU CEVAPI

1. Apiezoseramik tabakanın frekans limiti ve bazı özellikleri?

Genellikle, uygulamaların frekans sınırları, dönüştürücü tasarımı ve boyut ve şekli ile ilgili rezonanslarla tespit edilir. Piezo-seramik bir tabaka için, doğal frekans için herhangi bir sınır yoktur. 2.85 "kare, .0075" kalınlığındaki bir PSI-5A malzeme tabakasında, yaklaşık 14 KHz ve 13 MHz kalınlık mod titreşiminin düzlemsel genişleme modu vardır. Sınırlayıcı faktörler, ultrasonik frekanslar sırasında büyük yüzey alanlarında önemli miktarda akım toplandığında, elektrotların dirençli olarak ısıtılması gibi nedenlerle ortaya çıkabilir.

2.Pazo transdüserlerinin statik ve dinamik kuvvet sensörleri olarak kullanıldığı herhangi bir gerçek var mı?

Sızıntı nedeniyle, Piezo transdüserleri statik kuvvet ölçümleri için kullanılamaz. Geçici kuvvet ölçümleri için sadece 0,1 saniye süreyle başarılı bir şekilde uygulanabilir.

3. Piezoelektrik malzemenin beklenen ömrü nedir?
Henüz "yorulma ömrü" nü belirleyen hiçbir test yok. Tesisimiz 1982'den beri faaliyete geçirilmiş bir piezo fanına sahiptir. Bu tür hesaplamalar gerilim ve montaj gerektirmelidir.

4. Sıcaklık effectpiizoceramic transdüserleri nasıl kullanılır?
Piezokaramiklerin piroelektrik özellikleri, sıcaklık değişikliklerine bağlı olarak herhangi bir piezo transdüktör elektrodundan voltajın oluşumundan sorumludur. Piezo-seramiklerin hemen hemen her mülkiyeti sıcaklıktan etkilenir. Bununla ilgili genel bir yol yoktur. Denemeniz ve hesaplamalarınıza göre, bu bağlamda bağımlılığa bakılmalıdır.

PIEZO TEKNOLOJİ CEVAPLARI

1. Piezo-seramikler vasıtasıyla titreşimi giderme işlemi nedir?
Titreşim iptali işlemi, iki piezoseramik levhanın cismin dış yüzeyine yapıştırılmasıyla başarılabilir. Bunlar, istenmeyen bükülmelerin kontrol edilmesi gereken noktaya (bir kirişte) yakın olmalıdır. Birinci tabaka, yüzeydeki gerilmeyi ölçmek için kullanılır. Gerinim sensöründen gelen veriler akıllı bir kutuya yerleştirilir. Bu aygıt, sonuçta ikinci tabakayı yönlendiren güç amplifikatörünü kontrol eder. Sonuç olarak, ikinci levhadan gelen mekanik yolla harekete geçen hareket, yapının içine diğer titreşimleri dengeleyen titreşimler üretir.

2.Gelecekte manyetik teknolojiyi herzaman Piezo teknolojisinin yerini alacak bir olasılığı var mı?
Piezo teknolojisinin manyetik teknolojiyi değiştirme ihtimali olamaz. Manyetik teknoloji, fiziksel temas olmadan kuvvete dayanıyor. Öte yandan, Piezo teknolojisi tamamen vücuttan doğrudan temas eden kuvvetlerden türetilir. Örneğin, Piezo aktüatörler tüm solenoidleri eskimiş hale getirme özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, daha ağırdır, bu nedenle Piezo teknolojisi nedeniyle manyetik teknolojinin unutulması ihtimali yüksektir. Piezo aktuatörlerine olan ana ilgi, solenoidlerin daha az güç üzerinde çalışabilme özelliğidir

Şirket tanıtımı:
1999 yılında kurulan Pekin Cheng-Weise Bilim ve Teknoloji Co, Ltd ultrasonik transdüserler, ultrasonik ekipman ve piezoelektrik seramik profesyonel bir üreticisidir.
Özellikle 2004 yılında ultrasonik boru dönüştürücü ekipmanı, boru hattı ve vakum temizlemenin getirdiği aşırı rahatsızlığı kolay bir iş haline getiren yeni bir ürüne araştırdık ve geliştirdik. Bu ürün, çeşitli kimyasal prosedürler için distilasyon, karıştırma ve öğütme işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve müşterilerimizden çok övgü almaktadır.

Ödeme:
Paypal veya T / T, batı birliği vb. Kabul ediyoruz.

Nakliye:
Normalde miktarınız fazla değilse, Fedex ekspres ekonomi ile yola çıkıyoruz. Veya deniz veya diğer ekspreslerden istediğiniz gibi miktarınıza göre.

Sertifikasyon:
CE, ISO9001, ROSH

Önerilen Ürünler
Bizimle temasa geçin
Tel : 86-10-63818120
Faks : 86-10-51112989
Kalan karakter(20/3000)